Hogyan működik egy hővisszanyerős szellőztető rendszer?

Egyre nagyobb az igény a modern, alacsony energiaszintű, gazdaságos, mégis kényelmes otthonok kialakítására, amihez elengedhetetlen a hővisszanyerős szellőztető rendszer kiépítése.

Miért szükséges a hővisszanyerős szellőztető?

Korábban a rosszul vagy nem hőszigetelt lakóházak szellőzése az ablakok résein, kályhákon, kéményeken keresztül, a huzathatás segítségével történt.

Mivel a szigetelés mostanra már a legtöbb házban megoldott, ezért a teljesen zárt terekben nincs meg a folyamatosan ki-be áramló levegő, ami biztosítja, hogy a pára és az elhasznált levegő távozhasson. A párátlanító, légtiszító készülékek csak átmeneti, rövid távú megoldást nyújtanak, az ablak kinyitásával pedig rengeteg hőveszteség éri a lakást.

Télen nem szívesen nyitod ki az ablakot, mert kihűl a lakás? Nyáron pedig a hőség miatt kerülöd a szellőztetést?

A megoldás a modern, szabályozott gépi szellőztetésben rejlik!

Ma már otthonunkba vagy az irodába is elérhető a hővisszanyerős szellőztető rendszer. A rendszerek hatalmas előnye az alternatív megoldásokkal szemben, hogy folyamatosan friss levegőt biztosítanak hőmérsékletváltozás nélkül vagy anélkül, hogy ablakot kellene nyitnunk.

Használatukkal megszűnik a pára, ezáltal nem csak a koncentráció javul, de hozzájárul a pihentető alváshoz is. Emellett a kintről beáramló levegőt is teljesen megszűri, így nincsenek többé pollenek vagy káros anyagok! Nem csak az egészségünkre van kedvező hatással, de az ökológiai lábnyom is csökkenthető. Költség- és energiahatékony is egyben: a hővisszanyerésnek köszönhetően az épületek energia-igénye csökken, vagyis télen kevesebbet kell fűteni, nyáron pedig hűteni.

Milyen elemekből épül fel egy ilyen rendszer?

  • Légkezelő egység

  • Légcsatornák

  • Elszívó és befúvó diffúzorok

  • Elosztók

  • Szerelési segédanyagok

Hogyan működik?

A hővisszanyerős szellőztetés alapvetően ventilátoros rendszerrel működik. A légkezelő egység tartalmazza a ventilátorokat, szűrőket, valamint a hőcserélőt. Az egységet érdemes központi helyen, például padlástérben elhelyezni, ahonnan könnyen elérhető az összes helyiség. Minden szobába szellőztető csatornákat vezetnek, amik szabályozzák a levegőt. Ez az egész a hőcserélő egységbe vezet. Ez a hőcserélő a hővisszanyerős szellőztető rendszer szíve. A légkezelő megszűri a bejövő friss levegőt, amit aztán bejuttat az épületbe. Ezzel együtt a beltéri, elhasznált levegőt is eltávolítja, ami felmelegíti a beáramló, tiszta levegőt egy hőcserélő lemezen keresztül. Ez az épület alap fűtési rendszerétől teljesen függetlenül működik. A gép a használt és a friss levegő cseréjét több száz kis csövön keresztül, teljesen külön végzi, így fizikailag nem keveredik a kettő. Kivéve a használt levegő hője, ami “visszanyerődik” a beáramló hideg levegőbe, így ez bekerül a csövekbe, majd egyenesen a helyiségekbe. A használt levegő pedig kiáramlik a szabad levegőbe. A lakás két fő, kritikus pontja a fürdőszoba és a konyha. Itt termelődik a legtöbb hő és pára, így ezek megfelelő légcseréje a legfontosabb. A szellőztető rendszerrel a magas páratartalom is kiküszöbölhető, ezáltal a penész megjelenését is elkerüljük.

Ventilátorok típusa

A ventilátorokat innovatív technológiával fejlesztették ki, nagy hatékonyságú motorral ellátva, a megbízható és csendes működés érdekében

Ellenáramú hőcserélő működése

A hővisszanyerős szellőztető rendszerek hatalmas fejlődésen mentek keresztül az évek során. Ma már olyan technológiák is elérhetőek, amelyek több, mint 90%-os hatékonysággal nyerik vissza a hőt az elhasznált levegőből

Bypass funkció

A légkezelő egységek tartalmaznak úgynevezett by-pass ágat, amit a nyári hőségben érdemes használni. Amikor kint alapból magas a hőmérséklet, akkor a bypass funkcióval az esti, hűvös levegőt engedi be a rendszer.

 

Kezelő panel, akár online távvezérléssel

Az egységek igény szerint optimalizálhatók. A vezérlőpanel könnyen kezelhető, beállítható az aktuális rendszerre és az időjárási, környezeti viszonyokra. Módosítható a ventilátor sebessége, ütemezési beállítások, fagyást gátló és bypass vezérlés is elérhető.

Hogyan történik a beszerelés?

Online megvásárolhatod a csomagjainkat, amiket egyszerűen, akár saját magad is be tudsz szerelni az útmutató segítségével. Ezek a készletek tartalmaznak mindent, amire szükséged lehet a rendszer beépítéséhez. Budapesten és környékén pedig mi is tudunk segíteni a kivitelezésben.

Ha szeretnél többet megtudni csomagjainkról, a beszerelésről vagy a működéséről, keress minket bizalommal!

Ezek a cikkeink is érdekelhetnek:

Töltsd le a termék katalógusunkat!

Kivitelezőt keresel?

Folyamatosan bővítjük az adatbázisunk, olyan épületgépészeti kivitelezőkkel, akik szakszerűen építík be a termékeinket.

Szellőztető rendszer tervezés

  • Megmondjuk pontosan milyen információkra van szükségünk ahhoz, hogy megtervezzük neked a szellőztető rendszered.
  • Kapni fogsz tőlünk egy listát arról, hogy pontosan mire lesz szükséged a webáruházunkból.
  • Kapsz majd egy tervet a beépítésre vonatkozóan így ezt már akár te is elvégezheted vagy odaadhatod a kiviteleződnek.
  • Ha további kérdésed van a kivitelezéssel kapcsolatban szívesen segítünk.
0
    0
    Kosár
    Kosár kiürítéseVissza a webshopba